Tenis
slice
Nadal z rušilno močjo v finale Melbourna
Drugi polfinale bo v petek ob 9.00, 24. januar 2019 ob 11:33 Rafael Nadal se je petič v karieri uvrstil v finale Melbourna, potem ko je po uri in 46 minutah brezhibnega tenisa s 6:2, 6:4 in 6:0 odpravil vzhajajočo zvezdo Stefanosa Cicipasa.
82
Finale Kvitova - Osaka tudi boj za teniški vrh
14
24. januar 2019 ob 08:06 V finalu Odprtega prvenstva Avstralije v Melbournu se bosta pomerili Petra Kvitova in Naomi Osaka. Sobotni obračun bo tudi boj za številko ena ženskega svetovnega tenisa.
Nišikori je zdržal eno uro, nato dvoboj predal
62
23. januar 2019 ob 10:40 V Melbournu so znani vsi polfinalisti v posamičnih konkurencah uvodnega grand slama sezone. Kot zadnja sta se med najboljše štiri prebila Novak Đoković in Lucas Pouille.
Ogorčenje, ker je sponzor Naomi Osake teniško zvezdnico "pobelil"
23
23. januar 2019 ob 12:42 Nissin, eden od sponzorjev Naomi Osake, se je bil prisiljen opravičiti, potem ko je v svojem oglasu japonsko zvezdnico, katere oče je s Haitija, upodobil z rjavimi lasmi in svetlo kožo.
Serena Williams v zadnjem nizu zapravila vodstvo 5:1 in štiri zaključne žoge
26
23. januar 2019 ob 08:53 Za zgodbo dneva je v Melbournu poskrbela Karolina Pliškova, ki je v četrtfinalu po velikem preobratu izločila prvo favoritko Sereno Williams.
Nadal zmlel mladca Tiafa, v polfinalu ga čaka Cicipas Rafael Nadal se ne ozira na pričakovano menjavo generacij. V četrtfinalu OP Avstralije je ekspresno v uri in 47 minutah odpravil 21-letnega Američana Francesa Tiafa. Polfinalni izzivalec Španca bo 20-letni Stefanos Cicipas, ki prestavlja grške mejnike.
82
Đoković izgubil niz, nato dvignil igro in se prebil v četrtfinale Novak Đoković je v zadnjem dvoboju osmine finala premagal Rusa Danila Medvedeva, ki pred tem v Melbournu še ni oddal niza. Poslovil se je četrti nosilec Alexander Zverev, pri ženskah pa prva igralka sveta Simona Halep.
74
Stefanos Cicipas, "novi grški bog": ruska disciplina, grška sproščenost Njegova mama je Rusinja, oče Grk, odraščal je v hotelskem resortu, kjer sta bila starša teniška učitelja. Pri 16 letih bi se skoraj utopil, v nedeljo pa je postal prvi Grk, ki se je uvrstil v četrtfinale kakšnega turnirja za Grand Slam.
13
Teniška prihodnost izločila legendo: 20-letni Cicipas premočan za Federerja Menjava generacij? 20-letni Stefanos Cicipas je v epskem izenačenem dvoboju ugnal velikega in zdaj že 37-letnega Rogerja Federerja. Grk je v igri živcev ubranil vseh 12 brejk priložnosti Švicarja, prišel do edinega brejka in dobil dve podaljšani igri.
122
Đokovića motili reflektorji, a kljub vsemu v osmini finala Novak Đoković in Serena Williams sta najnovejši veliki imeni, ki sta se prebili do osmine finala prvega teniškega turnirja za grand slam sezone v Melbournu.
30
Federer in Nadal ekspresno med 16, Čilić proti Verdascu nadoknadil 0:2 Dvakratni zaporedni branilec naslova na teniškem Odprtem prvenstvu Avstralije Roger Federer je odigral jubilejno 100. tekmo v Melbournu in v tretjem krogu ekspresno izločil 50. igralca sveta, Američana Taylorja Fritza.
43
Zidanškova v drugem nizu namučila Osako; Đokoviću ponovitev finala 2008 Na Odprtem prvenstvu Avstralije v tenisu je v drugem krogu izpadla še zadnja slovenska predstavnica v posamični konkurenci. Tamaro Zidanšek je v dveh nizih premagala zmagovalka New Yorka Naomi Osaka.
22
Federer in Nadal brez izgubljenega niza v 3. krog Tretji nosilec na teniškem turnirju v Melbournu Roger Federer je v treh nizih premagal Daniela Evansa in se prebil v tretji krog turnirja, kjer lovi tretjo zaporedno lovoriko.
36
Zidanškova v 2. krogu proti zmagovalki New Yorka; Đoković dve uri trl Kruegerja Na uvodnem teniškem grand slamu sezone v Melbournu je v 2. krog napredovala najboljša Slovenka Tamara Zidanšek, izpadla pa sta najvišje uvrščeni Slovenec Aljaž Bedene in Dalila Jakupović.
20
Kerberjeva prepustila Hercogovi štiri igre, čustveno slovo levjesrčnega Murrayja V Melbournu se je začel prvi grand slam turnir sezone v tenisu. Uvodni slovenski nastop se je končal s pričakovanim porazom, saj Polona Hercog ni bila kos drugi nosilki Angelique Kerber.
24

Izbor
Citat za prebrat
link
Emiliano Sala
1
23. januar 2019 ob 07:00 Sem na letalu, za katerega se zdi, da bo razpadlo. Letim proti Cardiffu, saj jutri začenjamo treninge. Če v uri in pol od mene ne prejmete nobenih novic, ne vem, če bodo poslali koga, naj me išče, saj me ne bodo našli, veste ... Oče, resnično me je strah.
Več novic ...
Anketa: 21. januar 2019 ob 18:12

Koliko medalj bo Slovenija osvojila na svetovnem prvenstvu v alpskem smučanju v Areju?