Ljubljančani v tem tekmovanju le enkrat zmagali
9. januar 2019 ob 20:30,
zadnji poseg: 9. januar 2019 ob 23:08
Bologna - MMC RTV SLO, STA
Košarkarji Petrola Olimpije so v 10. krogu Lige prvakov doživeli deveti poraz. V Bologni so pri vodilni ekipi skupine D Virtusu izgubili s 87:84.

Olimpija je imela pri izidu 86:84 napad za zmago, a je osem sekund pred koncem Luka Šamanić izgubil žogo, ukradel mu jo je Amath M'Baye. Končni izid je z zadetim prostim metom postavil Pietro Aradori. Šamanić (12 točk, 7 skokov) je že pri 82:79 zgrešil "zicer".

Ljubljančani so sicer prikazali všečno in borbeno predstavo, žal pa so tako kot že na številnih tekmah v tej sezoni praznih rok ostali zaradi slabo odigranih zadnjih minut.

Že v prvi četrtini so prišli do dvomestne prednosti, najvišjo pa so dosegli v 15. minuti pri izidu 36:22. Vodili so po koncu vsake četrtine, nazadnje v 35. minuti s 75:72. Tu pa so se znova začele napake in nespametne poteze. Italijani so naredili delni izid 10:0, povedli z 82:75 in čeprav se je Petrol Olimpija približala na 82:79 in 85:84, tudi z nekaj sreče zadržali prednost.

Najboljši igralec tekme je bil Mirza Begić z 19 točkami in 12 skoki (met 9/12, indeks 27), 14 točk jih je prispeval Jan Špan (6 podaj), 12 pa še Miha Lapornik.

Konec oktobra je bilo v Stožicah kar 92:61 za Italijane.

Ljubljančani so edino zmago v tem tekmovanju dosegli v 4. krogu v gosteh proti Oostendeju, potem pa šestkrat zapored izgubili. Belgijci prihodnjo sredo prihajajo v Stožice.

Izjava po tekmi

Saša Nikitović, trener Petrola Olimpije: "Čestitke tekmecem za zmago. Vedno je lepo igrati v tej dvorani. Na koncu tekme nismo imeli dovolj zbranosti in izkušenj, da bi jo uspešno zaključili. Nismo znali najti prave podaje, ki bi nam prinesla lahek zaključek akcij. Odigrali smo dobro tekmo, nad našo ravnjo."

Liga prvakov, skupina D

Košarkarji Olimpije tudi v Bologni popustili v končnici

VIRTUS BOLOGNA - PETROL OLIMPIJA
87:84 (13:23, 24:18, 24:22, 26:21)

Aradori 17, Kravić 14, Taylor 13, Baldi Rossi 11; Begić 19, Špan 14, Lapornik in Šamanić po 12, Simonović 7, Badžim in Sanon po 6, Tratnik 4, Rebec in Lazić po 2.

# 09.01.2019 ob 20:47
verjetnost,da se userje zmaga olimpiji je taksna,kot da bo v portorozu jutri zapadlo pol metra snega
piresica
# 09.01.2019 ob 22:20
Na splošno se je Olimpija dobro držala , toda končnice prava katastrofa .
gerder433
# 09.01.2019 ob 21:24
klub ki se sanira koliko ze? 20 let?
lojal
# 09.01.2019 ob 21:07
Itak bodo vse zapravili v zadnji četrtini, če že ne prej.
go keith go
# 09.01.2019 ob 23:52
Hmm, meni se zdi, da ti res, ampak res nimas pojma o kosarki oz. o tem kaj je pomembno pri ekipnem sportu kar kosarka je - ni to vesljanje kjer lahko vsak sam pa kolikor gre.Mozno oz. najbolj verjetno, glede na vsebino tvojega pisanja, je pa seveda tudi, da nisi trezen pri pisanju komentarjev ali pa, da ti v kaksni ustanovi obcasno dovolijo dostop do racunalnika.
rezonator
# 09.01.2019 ob 23:18
videl sem pozitiven rezultat ob polčasu, ampak mi ni padlo na kraj pameti, da bi šel gledat 2. polčas, ker itak veš da bo na koncu pušiona...... enostavno ni zanimivo.......
johnsmith
# 09.01.2019 ob 22:40
Če že morate zaj. sezono, kaj ne bi raje dali možnost kakšnemu slovenskemu trenerju, da se uči na Olimpiji namesto no-name tujcu.
johnsmith
# 09.01.2019 ob 21:52
Jim je že Nikitović danes povedal, da je ponosen na njih, ker so vsi skupaj ene zgube.
dentex
# 09.01.2019 ob 21:25
Pogled na lestvico, predvsem pa slovita imena pred Olimpijo, povejo vse. Samoukinite se
puros
# 10.01.2019 ob 11:20
Kakšno sramoto si dela olimpija..... a bo kdo odgovarjal za to katastrofalno kadrovanje ?
razmerje zmag in porazov 1 : 9, klub iz "košarkarske velesile" belgije pa 5 : 5, pa zadnje mesto v aba ligi
doubleog
# 10.01.2019 ob 08:46
Ne gre brez brez playa pa 4ke bravo Roman Lisac za sestavo ekipe.
slamuh
# 10.01.2019 ob 07:28
Kriza je tole velika!!!
Sej se igralci trudijo na večini tekem, ampak to ni dosti.
Ne vem kako uprava ne vidi, da ne gre???

Če bi jaz po polovici leta za planom zaostajal za 50%,
bi me tudi šef malo po zdravju vprašal :).
Flika00
# 10.01.2019 ob 07:21
Ahh brez veze tekmovati na 3 frontah,ce nemislis sestaviti enakovredno mostvo.
Polovica igralcev bi moralo zapustiti klub,ker ga prakticno ni vredno.
Namesto,da bi obdrzali Oliverja in Morgana,ki mimogrede blestita v Turskem prbenstvu(oba dajeta cez 10+tock in 6+skokov), no Morgan ze 2kroga naj igralec ekipe. Ampak so raje za tisiti denar pripeljali 5 igralcev,ki niso enakovredni ne Oliverju ne Morganu
KLIPAN
# 10.01.2019 ob 06:11
Ni mi jasno kako lahko ekipa celo sezono igra brez playa. A mogoče ne vidijo, da samo in izključno zaradi tega izgubljajo tekme ali v čemu je štos?
slovannn
# 09.01.2019 ob 21:35
Kaj zaboga dela Sanon in LAZIĆ v ekipi. Katastrofa.
gerder433
"liga prvakov" in "olimpija" ze dolgo nista zdruzljivi frazi.

lestvica se kar strinja
Afngunc
# 10.01.2019 ob 18:05
Predvidevam da skupaj eksate ti,on in lazic samo da sta ona dva v repki ti pa???? Hihihi boli ane
kvapavem
# 10.01.2019 ob 12:10
Vseeno mi je kaj si večina misli o Nikitoviću, ampak dejstvo je, da je uspel iz teh omejenih igralcev vseeno potegniti mogo več kot je uspelo Martiću
Gandhi1
# 10.01.2019 ob 09:26
Afngunc..kje je pa kej Mesi? Vidm da ga ni vec v kadru, as ga v gostilno poslov eksat al kuga?
Kolega prav da v KK Litija rabjo eno krilo, mal za zafilat minute, a bi prsu mali na trening, da ga vidjo? Mu zrihtamo
exwannabe
# 10.01.2019 ob 08:10
A nismo rekli, da naj zadnji zapre vrata in ugasne luč....ker tole je potrata elektrike...
kramci
Odigrali smo dobro tekmo, nad našo ravnjo."

Italjani so bli katastrofalni, naši pa še bolj. Gledal sem 5 minut tretje četrtine in ko sem videl samo bezljanje gor in dol, solo akcije, nobene povezane igre, sem ugasnil.

Me pa zanima koliko kredita še ima Nikitovič? Ali pa Lisac?Imam obučutek da so sedaj že vsi veseli, če zgubijo za manj kot 10 pik, vsaka zmaga pa je že senzacija in to velja tudi v državnem prvenstvu.
2px_orbitala
# 09.01.2019 ob 23:21
Še 10 let nazaj je Olimpija take tretjerazredne ekipe premagovala kot za šalo s +20. Danes imamo pa neke Sanone, Begiće, ki nimajo kvalitete za slovensko ligo.
Afngunc
# 09.01.2019 ob 22:43
Kje ste najdli tega Lazica ali je ta fant trezen na tekmah.Ze vso sezoni govorim da sta lapornik in span grobarja tega kluba in za tem stojim.V obrambi sta kot svicarski sir v napadu pa zmeceta 30 zog katastrofa od igralcev.Trener je pa isto sranje kot martic al pa se slabsi.Nagnat lisca lapornika,spana,sanona pa kar bo bo
samoraj
# 09.01.2019 ob 22:16
sramota
Domoljub91
# 10.01.2019 ob 20:32
Deloma je to sicer morda res, ampak še vedno pa je opazna zelo slaba, skorajda katastrofalna igra Olimpije v končnicah. Tako so na primer proti Zadru 36 sekund pred koncem vodili za 4 točke, potem pa je na koncu Zadar imel celo priložnost, da bi zmagal že po rednem delu, pa tudi včeraj so v odločilnem napadu izgubili žogo. Da seveda ne govorim, kaj vse so počeli na tekmi proti Krki, ki bi jo, če ne bi košarkarjem Krke po dobljenem skoku ušla žoga iz igrišča prav tako izgubili (čeprav so manj pol minute pred koncem vodili za 3 točke in imeli še napad).
čistilecgreznic
# 10.01.2019 ob 11:38
Za 2 mio davkoplačevalskega denarja,se že celo sezono dobro upirajo vsem.Če bi kdo drug delal take zdrse,kot Lisac,bi že zdavnaj letel nekam.Tip zna manipulirati z Berločnikom,ki o košarki ve še manj od Lisca.