Krka v Pionirju komaj presegla 50 točk

Petrol Olimpija v nedeljo z Mego Bemaxom
12. januar 2019 ob 19:02
Beograd - MMC RTV SLO
Košarkarji Krke v Ligi Aba ostajajo brez zmage v gosteh. V beograjski dvorani Pionir je bil Partizan boljši s 87:55.

Krka je bila po porazu proti Crveni zvezdi nemočna tudi proti Partizanu in ostaja pri le štirih zmagah v tej sezoni Lige Aba. Slovenski reprezentant Aleksej Nikolić je bil drugi strelec Partizana, v dobrih 20 minutah je dosegel 15 točk. Foto: Partizan NIS

Partizan, ena od le štirih ekip, ki so jo Dolenjci (takrat v svoji dvorani) premagali v tej sezoni regionalnega tekmovanja, je ob polčasu vodil z 39:30, po štirih minutah drugega polčasa pa je bilo že 50:30.

Partizan je iz igre zadel polovico metov, kar 13-krat je bil uspešen pri metu za tri točke. Izkazal se je Aleksej Nikolić, ki je v dobrih 20 minutah ob metu iz igre 5/7 dosegel 15 točk.

Krka (brez obolelih Paola Marinellija in Dina Cinaca) je bila v napadu nerazpoložena in zmedena, izgubila je 23 žog in komaj presegla 50 točk. S 13 točkami je bil najučinkovitejši Luka Lapornik.

Slovenska predstavnika v Ligi Aba sta na dnu lestvice in v boju za obstanek bo do konca pomembna sleherna tekma. Petrol Olimpija bo v nedeljo na domačem parketu igrala z Mego Bemaxom.

Liga Aba, 15. krog:
PARTIZAN - KRKA
87:55 (20:11, 25:21, 22:11, 26:14)
Paige 17, Nikolić 15; Lapornik 13, Jošilo 9, Balažič 8, Bratož 5, Škedelj in Fifolt po 4.

# 12.01.2019 ob 19:24
Dogajanje v Krki bi najbolje opisoval naslednji vic: trije košarkarji Krke grejo v gostilno in naročijo kozarec cvička, nato naročijo še enega in nato še enega. Nato eden od njih opozori, da bi bilo dobro, če bi prenehali s popivanjem, ker bodo naslednji dan igrali tekmo v ligi ABA. Preostala dva pa mu odvrneta: "Eh, saj ne bomo igrali proti Olimpiji, dajmo, spijmo še en enega ali dva."
zamudnik
# 12.01.2019 ob 19:32
Vic ni ravno uspel.
lolek111
# 12.01.2019 ob 22:38
V zadnjem kolu bo pa sigurno še ena zmaga za slovenske predstavnike.
Trifun
# 13.01.2019 ob 12:01
Domoljubi, razočaranci in ostali loleki, zakaj slovenski ekipi izgubljata? Deloma verjetno zato, ker imata slabše pogoje kot drugi, manjši proračun in posledično v ekipi manj talenta, gotovo pa zato ker ni podpore.
Ko se zmaguje so vsi zeleno beli, vsi so navijači in s srcem z ekipo, ko pa pridejo težki časi, ko se vežejo porazi naenkrat noben ne spremlja, dobronamerno svetujete naj gredo raje kegljat ali igrat pikado. Navijači kot ste vi ne zaslužite niti kapljice potu s čela igralcev, ki se v danih pogojih trudijo.
Poglejte navijače Partizana, bili so navajeni na osvojena prvenstva (13 zaporednih domačih naslovov), redno sodelovali v top 16/8 evrolige, ne tako dolgo nazaj tudi na Final4, pa vendar, ko so se začeli nizati porazi, ko ni bilo več ne trofej ne evrope in ni bilo več lahkih nasprotnikov niti v ABA Ligi, so navijači vseeno polnili dvorano in spodbujali svoje.

Svetujem vam da zagrejete fotelj, prešaltate kanal na skoke in se izogibate košarke, ni za vas ;)
igneus
# 12.01.2019 ob 21:24
Zadnji naj ugasne luč.
davison20
# 12.01.2019 ob 21:18
Malo grešiš, Olimpija je tako zanič, da jo tudi Krka premaga. Lestvica je zelo zgovorna. Drugače sem pa gledal tekmo med Igokeo in Zvezdo, predvsem kako se je Zvezda trudila izgubiti in pomagati svojemu srbskemu klubu,pa ni šlo :)
Dolenjc
# 12.01.2019 ob 21:02
Krka je postala neverjetna žalost. Beda od bede.

Važno, da je Simi zadovoljen z nekaterimi elementi igre. O upravi pa itak škoda besed.
RAZOČARAN
# 12.01.2019 ob 19:41
Ha ha ha, kako sramoto so pa v Kopru uprizorili Radulovič, Bubnič, Tratnik in Kastrati. Čudo in sramoto delajo športu, sorodnikom in vsem, ki spremljajo košarko. No, bomo jutri videli tiste igralce, ki so danes počivali v akciji.
# 13.01.2019 ob 06:01
Slovenija evropski prvak... Osmo čudo sveta... vsaj tako sedajle izgleda vse tisto... !?
papi43
# 12.01.2019 ob 20:39
Uh, Trinchieri je pa zdajle pri plus30 zares kvalitetno nakuril enega od svojih. Takole pa vidiš razliko med navadnim in top trenerjem.
Domoljub91
# 12.01.2019 ob 20:06
A to misliš najbrž zato, ker sem se zmotil in ob koncu komentarja po pomoti pred besedo enega napisal še en? Drugače pa sem hotel s tem vicem povedati tisto, kar vedno bolj postaja jasno, torej, da Krka tekme v Ligi ABA proti tujim klubom, še posebej v gosteh, igra precej manj zavzeto kot tekme proti Olimpiji. Tudi danes na tekmi proti Partizanu je to precej očitno, saj že po prvem polčasu zaostaja za več kot 10 točk, ob koncu pa bo verjetno razlika še precej višja.
burruchaga1986
# 13.01.2019 ob 14:02
Svaka čast, svaka čast!
SirOliver
# 13.01.2019 ob 10:09
še to, predlagam spremembo imena v Ekosistemi Zalog.
SirOliver
# 13.01.2019 ob 10:07
cole ravno ne spremlja basket, ker če bi ga bi gotovo kaj naredil, ker je občutljiv na dobro ime Krke,
kjerkoli že, tole je degradacija imena Krka, sploh če pogledaš razliko v koših.
blazz28
# 13.01.2019 ob 07:18
Takšni rezultati v ekonomskem razcvetu!!.. Veste kaj sledi.. Tole sedaj je pa dno dna.. In celotnemu sportu kaže slabo.. No najslabše prav košari.