Evroliga
slice
Na obeh straneh luže imajo enako natančno roko, le da v NBA mečejo precej več
597. del rubrike Športni SOS, 19. januar 2019 ob 13:05 V zadnjih letih je opaziti rast števila povprečnih točk v obeh najmočnejših košarkarskih ligah na svetu ‒ tako v Ligi NBA kot Evroligi.
24
V Morači padel tudi evropski prvak Real
9
18. januar 2019 ob 20:56 Budućnost je v 19. krogu Evrolige pripravila presenečenje, na domačem parketu je zanesljivo premagala še vedno aktualnega prvaka, Real Madrid (73:60).
Randolph v zadnji četrtini zrežiral zmago madridskega Reala
2
10. januar 2019 ob 22:55 Košarkarji v Evroligi imajo zelo naporen spored tekem, saj sta ta teden kar dva kroga. Derbi večera je bil v Madridu, kjer je Real ugnal Olympiacos iz Pireja s 94:78, Anthony Randolph je prispeval 16 točk, osem skokov in tri ukradene žoge.
10 točk Blažiča ob visoki zmagi Barcelone
4
4. januar 2019 ob 23:00 Košarkarji madridskega Reala so bili v 16. krogu v dvoboju evropskih velikanov z 91:79 boljši od Maccabija, Barcelona pa je s 97:65 zanesljivo ugnala Darušafako.
Omić se je iz Podgorice preselil v Milano
6
2. januar 2019 ob 15:58 Košarkar Alen Omić je novi član Olimpie iz Milana, italijanskega kluba z največ trofejami, ki sicer nosi sponzorsko ime AX Armani Exchange.
Barcelona v drugem polčasu z izjemno obrambo zmlela Anadolu Efes Košarkarji Barcelone so v 15. krogu Evrolige premagali Anadolu Efes z 80:65. Turki so v drugi četrtini vodili za 17 točk, drugi polčas pa so gostitelji dobili kar z 41:15. Jaka Blažič za Katalonce ni igral.
Real že v prvem polčasu dotolkel Barcelono V 12. krogu Evrolige sta se pomerila velika španska tekmeca, Real Madrid in Barcelona. Kraljevi klub je derbi zanesljivo dobil s kar 92:65.
12
Real nadoknadil 14 točk zaostanka in zmagal v Carigradu Košarkarji Budućnosti so tretjič zapored slavili na domačem parketu. Po Baskonii in CSKA-ju so v Morači v 11. krogu Evrolige ugnali še tretjega velikana stare celine, Barcelono (67:64).
16
CSKA-ju derbi v Madridu, Real klonil tretjič zapored V derbiju 10. kroga Evrolige sta se v Madridu pomerila Real in CSKA. Moskovčani so slavili s 93:88 in prizadejali kraljevemu klubu drugi poraz v najmočnejšem evropskem klubskem tekmovanju.
15
Real Madrid prvič v tej sezoni Evrolige na kolenih V 9. krogu Evrolige so košarkarji Olympiacosa na parketu dvorane Miru in prijateljstva z 88:83 premagali Real Madrid, ki je klonil prvič v tej sezoni.
15
Fantomskih pet sekund razbesnelo Litovce Cska in Žalgiris sta v Moskvi odigrala eno najrazburljivejših tekem letošnje košarkarske Evrolige. Po podaljšku so z 99:97 slavili Moskovčani, a v Litvi so razjarjeni zaradi ukradenih petih sekund.
32
Real še naprej stoodstoten, Randolph in Prepelič glavna moža Košarkarji Reala iz Madrida še naprej ne poznajo poraza v Evroligi. V 8. krogu so bili boljši od Gran Canarie z 89:76. Obračun španskih ekip je potekal v Madridu.
12
21 trojk Budućnosti, Blažič dvomesten v Kaunasu Košarkarji Budućnosti so v 7. krogu Evrolige vknjižili prvo zmago, ko so v Morači z 99:84 odpravili Baskonio. Real Madrid ostaja brez poraza. Z 79:74 je bil boljši od Himkija.
9
Real nadigral Maccabi; Omić spet prvi strelec Budućnosti Košarkarji madridskega Reala tudi po 6. krogu Evrolige ostajajo neporaženi. S kar 87:66 so v gosteh premagali Maccabi. V Tel Avivu se je izkazal tudi Anthony Randolph.
21
Omićev dvojni dvojček premalo za prvo zmago Budućnosti Košarkarji CSKA-ja iz Moskve tudi po 5. krogu Evrolige ostajajo neporaženi. Za ovratnik jim je dihal Olympiacos, a na koncu so gostitelji vseeno slavili z 69:65.