Dončić zadel ključno trojko za zmago, dva skoka zmanjkala do trojnega dvojčka

Presenetljiva zmaga Atlante v Philadelphii
12. januar 2019 ob 02:00,
zadnji poseg: 12. januar 2019 ob 05:19
Minneapolis - MMC RTV SLO
Luka Dončić je bil najzaslužnejši za četrto zmago Dallasa na gostovanju, Mavericksi so premagali Minnesoto (115:119). 19-letnik je prispeval 29 točk, 12 podaj in 8 skokov v 35 minutah.
Dončić je postal najmlajši igralec v Ligi NBA, ki je presegel 25 točk in 10 podaj po LeBronu Jamesu leta 2004. Foto: AP

Najboljši slovenski športnik preteklega leta se je znova približal trojnemu dvojčku, ključna pa je bila trojka 23 sekund pred koncem. V zadnji četrtini je dosegel 11 točk in tokrat Mavericksi niso popustili v končnici.

57 sekund pred koncem je Dončić zabil po prodoru. Tudi Karlu Anthonyju Townsu ga ni uspelo ustaviti. Foto: AP

Večino srečanja v Target Centru so vodili, a so gostitelji z delnim izidom 20:9 povedli s 115:114 po polaganju Taja Gibsona 35 sekund pred koncem. Dončić je po minuti odmora slabo izvedel podajo iz avta, Josh Okogie jo je prestregel, a jo je DeAndre Jordan pridobil nazaj. Dončić se je odločil za trojko z osmih metrov in bil natančen. Derrick Rose je nato preveč okleval, izgubil je žogo, Harrison Barnes pa je z dvema prostima metoma potrdil zmago Mavsov.

Ob odmoru zelo dišalo na trojni dvojček
Dončić je dosegel uvodni koš na tekmi po lepem polaganju. Minnesota je z delnim izidom 8:0 povedla z 20:13 po silovitem zabijanju Townsa. Konec prve četrtine je pripadel gostom, Dončić je ušel Andrewu Wigginsu in zadel trojko z leve strani 35 sekund pred koncem. Po 12 minutah so imeli Mavsi dve točki naskoka (26:28).

V drugi četrtini je Dallas blestel. Dončić je sijajno razigral soigralce, Jalen Brunson in Maxi Kleber sta unovčila njegovi podaji in po dveh trojkah so si gostje priigrali 14 točk naskoka (45:59). Pol minute pred odmorom je najboljši novinec novembra in decembra s polaganjem še povišal prednost. V prvem polčasu je dosegel 15 točk, sedem podaj in sedem skokov. Zelo je zadišalo po trojnem dvojčku. Dallas je imel enajst točk naskoka po odmoru (50:61).

Ni me zanimal trojni dvojček. Pomembna je le zmaga. Na koncu šteje le to.

Luka Dončić

Gostitelji so se prebudili v tretji četrtini
Jordan je z zabijanem uspešno končal uvodno akcijo drugega dela, nato pa je Minnesota z delnim izidom 13:0 izenačila na 63:63. Okogie je bil dvakrat natančen izza črte. Jezni Rick Carlisle je vzel minuto odmora in takoj so se gostje zbrali. Odgovorili so z delnim izidom 16:5. Ob koncu tretje četrtine se je razigral Derrick Rose, ki je nanizal sedem točk in prednost Dallasa znižal (78:85).

Mladi Ryan Saunders je prejel stoječe ovacije na debiju v Target Centru. Njegov pokojni oče je prava legenda v Minneapolisu. Foto: AP

Towns zrežiral preobrat
Sredi zadnje četrtine so si gostje znova priigrali deset točk naskoka (92:102). Towns si je že v tretji četrtini nabral štiri osebne napake. Ko se je vrnil v igro, so gostitelji večino akcij odigrali prek njega in s šestimi zaporednimi točkami je izenačil na 107:107.

Dončić blestel v končnici
Na vrsti je bila napeta končnica. Po minuti odmora je Dončić v levem kotu našel Brunsona, ki je zadel izza črte. Towns je odgovoril s štirimi zaporednimi točkami. Minuto in pol pred zadnjim piskom sirene je Dončić po lepem prodoru zadel iz težkega položaja z desne strani. Jeff Teague je zadel za novo vodstvo Minnesote, Dončić pa je nato švignil mimo Rosa in Townsa ter z zabijanem poskrbel za vodstvo Dallasa za točko (113:114).

Po zgrešenem metu Teagua je Gibson potisnil žogo skozi mrežico 35 sekund pred koncem. Po minuti odmora je Dončić slabo izvedel podajo iz avta. Okogie je stekel sam v protinapad, a se je zapletel in Jordan mu je ukradel žogo. Gostje so usodo prepustili v roke najstniku. Dončić se je ustavil več kot pol metra pred črto in hladnokrvno zadel za tri točke. Po minuti odmora Rose ni prišel do meta, Towns pa je naredil prekršek nad Barnsom, ki je z dvema prostima metoma potrdil zmago.

Klay Thompson je zadel sedem trojk za gladko zmago Bojevnikov, ki v nedeljo prihajajo v American Airlines Center. Foto: Reuters

Prvaki prihajajo v Dallas v nedeljo
Dallas bo v nedeljo gostil Golden State. Prvaki so v Oracle Areni razbili Chicago s 146:109. Klay Thomspon je zadel sedem trojk, Stephen Curry pa jih je dodal pet.

Saunders doživel grenak poraz na domačem debiju
Tom Thibodeau je bil presenetljivo odpuščen po zmagi nad Lakersi v nedeljo, začasni trener Ryan Saunders ga je zamenjal in debitiral z veliko zmago v Oklahomi v torek (117:119). Na uvodno domačo tekmo je povabil več kot 100 prijateljev in znancev, a je ostal praznih rok.

32-letni strateg je sin Flipa Saundersa, ki je bil prava ikona pri Volkovih. Leta 2015 je izgubil boj z rakom in pod stropom Target Centra visi njegov spominski prapor. Med letoma 1995 in 2005 je pustil neizbrisen pečat, leta 2004 se je prebil celo v finale zahodne konference.

"Dončić je velik talent. V odločilnih trenutkih se pokažejo največji igralci. Danes je zadel v ključnem trenutku in zelo smo občutili njegovo trojko," je izjemnega najstnika pohvalil trener Saunders.

Kevin Huerter in John Collins sta zrežirala nepričakovano zmago Atlante. Foto: Reuters

Atlanta šokirala Philadelphio
Za presenečenje večera je poskrbela Atlanta. V Philadelphii so Hawksi po dramatični končnici prišli do zmage (121:123). Sixersom se je zelo poznalo, da zvezdnik Joel Embiid ni igral zaradi zvitega gležnja.

Butler zgrešil dva ključna prosta meta
Kevin Huerter (29 točk ‒ rekord kariere) je s peto trojko na srečanju izenačil na 121:121 minuto pred koncem, nato pa je še ukradel žogo Jimmyju Butlerju. Devet sekund pred koncem je John Collins poskrbel za vodstvo Hawksov. V zadnjem napadu je Butler izsilil osebno napako, a je zgrešil oba prosta meta 2,4 sekund pred piskom sirene, Benu Simmonsu in Wilsonu Chandlerju ni uspelo potisniti odbite žoge skozi mrežico.

Vrhunci Dončića v Target Centru

Petkove tekme:
MINNESOTA ‒ DALLAS 115:119
Towns 30 (12/21 iz igre) in 11 skokov, Rose 21 (3/5 za tri), Wiggins 17, Okogie 15 (4/6 za tri), Teague 12, Gibson 10 in 15 skokov, Dieng 7, Jones 3; Dončić 29 (10/23 iz igre, 2/9 za tri, prosti meti 7/10), 12 podaj in 8 skokov v 35 minutah, Barnes 23 (4/7 za tri), Barea 16, Powell 15 (7/8 iz igre), Kleber 13 (3/4 za tri), Brunson 9 (3/3 za tri), Jordan 8 in 15 skokov, Matthews 4, Finney Smith 2.

PHILADELPHIA ‒ ATLANTA 121:123
Butler 30 (9/19 iz igre), Simmons 23 (10/13 iz igre), 15 podaj in 10 skokov, Redick 20, Muscala in McConnell po 16; Huerter 29 (11/17 iz igre, 5/8 za tri), Collins 25 in 9 skokov, Dedmon 19, Young 18.

WASHINGTON ‒ MILWAUKEE 113:106
Beal 32 (3/4 za tri), Ariza in Green po 20, Satoransky 18 (7/10 iz igre), 12 skokov in 10 podaj; Middleton 25, Bledsoe 18, Brogdon 15 in 8 podaj.

NEW YORK ‒ INDIANA 106:121
Mudiay 21, Dotson 15, Knox 14; Sabonis 22 (9/14 iz igre) in 15 skokov, Oladipo 19, Bogdanović 15.

TORONTO ‒ BROOKLYN 122:105
Leonard 20 in 11 skokov, Siakam 16, Ibaka 14 in 9 skokov; Russell 24 in 9 podaj, Napier 15.

HOUSTON ‒ CLEVELAND 141:113
Harden 43 (12/24 iz igre, 8/16 za tri, prosti meti 11/11), 12 podaj in 10 skokov v 30 minutah, Capela 19 (7/8 iz igre), House 14, Knight 12; Žižić 18 (6/8 iz igre), Osman 15, Sexton 14.

UTAH ‒ LA LAKERS 113:95
Mitchell 33 (14/24 iz igre) in 9 podaj, O'Neale 17 (5/12 za tri), Favors 15 in 13 skokov, Ingles 14 in 12 skokov, Gobert 12 in 18 skokov; Beasley 17, Ingram 15, Caldwell Pope 12, Kuzma 11.

PORTLAND ‒ CHARLOTTE 127:96
McCollum 30 (12/20 iz igre, 5/11 za tri), Lillard 20, Turner 15; Walker 18, Lamb 15.

GOLDEN STATE ‒ CHICAGO 146:109
Thomspon 30 (7/11 za tri), Curry 28 (10/16 iz igre,5/11 za tri), Durant 22, Cook 15; LaVine 29 (10/16 iz igre), Portis 16, Blakeney 12.

# 11.01.2019 ob 23:37
Razmišljam o tožbi. Od novega leta naprej sem gledal vse tekme z LD v živo. Težko je uskladiti nočne tekme in službo. Delodajalci bi nam morali ponudit neko rešitev...
garmond
# 12.01.2019 ob 00:08
Jaz sem sicer v penzijonu, zjutraj lahko zaradi nočnih tekem potem dalj časa spim. Mi pa vseeno to nočno bedenje malo zmeša moj bioritem, leta so tu, ko spanec ni več tak, kot takrat ko sem bil mlajši.
Ampak, se vseeno splača, redko imamo priložnost, da tako rekoč v živo, spremljamo športno pot enega največjih fenomenov slovenskega športa.
Glejte ga, priče boste veliki športni zgodbi velikega slovenskega športnika, ki se je šele začela. In bo dolgo trajala. Bom verjetno jaz prej odšel, preden jo bo Luka dokončal.
Martelanc
# 12.01.2019 ob 04:33
Smo demokratična država. Razglašam mini referendum. Če mi date 2 zvezdici na ta komentar, potem se mi ni treba preimenovati v Jeffrejevo levo roko. In 2 sta več kote eden(jaz sam) Kdo je z mano, kdo je z Jeffreyem?
robijezakon
# 12.01.2019 ob 04:24
Super! Rajsi vidim taksno clutch trojko za zmago, kot 10 triple-doubles ob porazih.
Martelanc
# 12.01.2019 ob 05:06
Luka je že superzvezdnik NBA lige. Podpisovanje plakatov z njegovo sliko v gostujoči dvorani po tekmi pove vse....Luka danes če bi imel malce boljši strelski dan, bi jih natrpal kar 40....nima veze, sam je dokončal tekmo, sam je odločil tekmo. Izgubil je edino žogo(na celi tekmi) ob koncu tekme, pa še tisto je pošast v obrambi Kleber priboril nazaj. Dallas je izgubil skok, ključ do zmage je bilo samo 7 izgubljenih žog Dallasa. To je izjemen podatek. Edini minus s te tekme je poškodba Baree. Če je res obnovil poškodbo ahilove tetive, je pa to velik hendikep za Dallas. Smith JR. in Harris danes nista igrala zaradi poškodb, ostane samo Brunson kot nadomestni play za Luko, ki je itak vse na igrišču. Potem pomeni to lahko tudi (pre)več minut za Luko. Danes je bil vidno precej izčrpan že v tretji četrtini. Ampak Luka je sposoben marsičesa. Že zdaj nosi največji del bremena v ekipi, sploh v clutch trenutkih in to kot (še vedno) najstnik. Danes je odgovoril 2.220.000 navijačem po celem svetu, zakaj imajo prav, da ga pošiljajo na all-star. Lahko noč in dobro jutro Slovenija!
DagobahCitizen
# 12.01.2019 ob 09:07
Kljub malo slabšem indeksu Dončiča [ REB=8 AST=12 PTS=29 ] so bili v zadnjem kolu potrebni štirje sosedje  B. Bogdanović, D. Šarić, I. Zubac, M. Hezonja [ REB=17, AST=5, PTS=35 ], da se mu približajo. Šele ko tem štirim dodaš učinek še petega A. Žižić, se tehnica prevesi na stran sosedov.

Toliko za uravnoteženje včasih nesramnega komentiranja proti Dinčiču na hrvaških forumih.
malasraka
# 12.01.2019 ob 00:23
Ko igra Dončić bi morala biti zemlja ravna in ne okrogla. Da bi bil povsod enak cajt.
Kdo se strinja? Če dost interesa, kamot en referendum usekamo lol
pero23
# 12.01.2019 ob 09:43
o moj bog mha, ti pa si ena cvetka včasih. Gledal sem tekmo kot vse ostale njegove do zdaj in ja treniral sem košarko. Do konca je bilo še 28 sekund ob startu tega napada. Lahko igraš na dolg napad in na koncu ne uspeš zadeti koša in si izgubil napad, plus zaostajaš še naprej za točko plus nasprotna ekipa ima žogo in je do konca samo še par sekund.. Ali pa presenetiš obrambo s hitrim odprtim metom za 3, če zgrešiš imaš še vedno možnost ustaviti nasprotni napad in imeti še eno napadalno možnost do konca tekme.Glede na uspešnost metov Luke ob koncih tekme, mislim, da si z vso pravico lahko vzame take mete in le s takimi potezami lahko odločaš tekme.
Pustimo evropsko košarko in evropske trenerje, ki imajo drugačno filozofijo. V NBA pa je takih situacij in takih zaključkov s strani superstar igralcev ogromno, zato ne vidim, zakaj si jih tudi Luka ne bi vzel.
igorico
# 12.01.2019 ob 04:55
Po taki tekmi, ko so res skoraj vsi Mavsi odigrali ZELO, zelo dobro tekmo, v studiu govorijo zgolj in samo o Luki... Luka vision, Luka stepback, Luka penetration, Luka picknroll, Luka 19-year old, Luka patient, Luka, Luka, Luka ...
čak mal noris
# 12.01.2019 ob 09:49
1. Tip je NOR!!! Neverjetno korajžen, poleg vseh ostalih "lastnosti"
2. Posebej pa me je razveselilo, ko je dve odločilni akciji "izpeljal" - čez Townsa - zabijanje in Townsu "čez ksiht" - trojko!
Do takrat se je Tows napihoval kit žaba, na koncu pa je končal "brez zraka"!
BRAVO, Luka!
KosmataPazduha
# 12.01.2019 ob 01:17
Mislim da bi mavsi morali razmislit o popoldanskih tekmah doma. Da bi igrali recimo ob 13:00 in bi mi lepo uživali zvečer pred tv ekrani. To bi blo top
Martelanc
# 12.01.2019 ob 01:38
Zelo lepo, ganljivo. Še na mnoga leta! Spoštovanje in poklon, da na jesen življenja žrtvujete svoj spanec za Luko. Izjemni ste! Takih ne delajo več!
Martelanc
# 12.01.2019 ob 05:31
Jeffrey: tvoji komentarji imajo vsi po vrsti 0 zvezdic..moji malce več. To pa zato, ker sem podkupil celotni forum, da mi talajo zvezdice, teb pa ne. Če verjameš v Smrkce..kar morda res;)
Kapitalist 11
# 12.01.2019 ob 04:52
Res ne morem verjet, kak....eh nevem res vec , to kar dela Luka je enostavno vse, kar si lahko zazelis ce si kosarkaski navdusenec in Slovenec, res, da se tak derem ob 4 zjutraj, bolano. Sicer pa Brunson idealno odgovarja Luki, totalno nssprotje DSJ ( pameten, nesebicen pa se recimo temu clutch).
kreden2
# 12.01.2019 ob 13:29
Ne morem verjet kaj se tukaj vse prebere ... Luka mora popravit ... ne sme narest ... bolje bi bilo, če bi ... če bi izboljšal to, potem bi ... narobe se je odločil ... ima slab ... Dragi moji sodržavljani, dajte se enkrat že soočit z dejstvi, da smo povprečni, ali podpovprečni amaterski poznavalci ali igralci košarke. Kako da vas ni sram ocenjevati profesionalnega igralca košarke v najboljši ligi na svetu, kjer je kot 19 letni mulec razburkal vse živo. Tisti, ki je kdaj videl kako hitra je žogica profesionalnega igralca tenisa ve o čem govorim. Seveda ima vsak pravico do mnenja, samo bodite malo samokritični in realni. Odrasel, uravnotežen človek mora vedeti kdaj lahko stegne jezik in kdaj je kompetenten, da kritizira druge. Posebej ko kritizira profesionalce. Dajte se raje posvetiti sebi. Če ne morete, pa pomislite na najbližje in njim poskušajte izboljšati življenje. Mislim da Luka zna poskrbeti zase.
pero23
# 12.01.2019 ob 09:14
ja, ampak s to trojko je odločil tekmo. Lahko, da so imeli pripravljeno kakšno drugo akcijo, vendar je Luka hitro opazil, da so malo pozabili nanj in se je odločil za met. To delajo veliki igralci in je trener zaradi tega lahko kvečjemu srečen, da ga ima, ne pa da se ti smili.
TamaraK
# 12.01.2019 ob 13:14
Ko je tako dobro začel sezono, sem si rekla, super, ampak verjetno mu bo statistika začela malo padati, ne bi mu zamerila... Sedaj, ko vsi vedo, kdo je Luka Dončić, ko se ekipa pripravljaje nanj in nanj pošljejo najboljše, kar premorejo v obrambi...ne samo, da drži statistiko, ampak celo dviguje jo! Kaj še napisati o tem našem fantu? Jaz sem brez besed, poezija. LUKA MAGIC!
royayers
# 12.01.2019 ob 07:16
Tako kot sem napovedal, hejterji in troli bodo imeli težko sezono, Luka pa bo pokazal da je wonder boy in da je hype v Evropu upravičen. No, danes lahko rečem, da je fant superzvezda na globalnem nivoju. Še tisti, ki so kadarkoli dvomili se mu klanjajo. Luka kapo dol, sicer slabo spim zaradi tebe, ampak vem da nisem edini. Absolutni All Star!
bojfab
# 12.01.2019 ob 09:53
@boroč

Če bi dodali še izgubljene in dobljene žoge in se vprašali, kdo v ligi v povprečju daje več kot 19 košev, ima več kot 6 skokov, več kot 5 asistenc manj kot 4 izgubljene žoge in več kot 1 ukradeno žogo se število igralcev skrči samo na eno ime.
hepimen
# 12.01.2019 ob 01:33
Saj malo so razmislili. 21. januarja bo tekma ob 20.00 po našem času, 10. februarja ob 21.00 po našem času, 31. marca pa ob 21.30 po našem času :))
veza
# 12.01.2019 ob 11:43
Vse smo že napisali o našem čudežnemu dečku, bom še nekaj dodal, kar sem že pred leti napisal, Luka bo tudi odličen trener, že pri Realu je večkrat razlagal Lasotu kakšne zadeve, tudi sedaj bolj razume tekmo kot Carlisle.
Ni kaj, ta fant je rojen za košarko.
Binder Dandet
# 12.01.2019 ob 08:59
"Pocakaj malo da se ta hype okoli njega malo umiri pa bos videl pol rezultat kako bo padlo vse skupaj."

15 let ni ravno malo.:D:D:D
igorico
Kakšne besede Cederica Ceballosa Luki. In kakšen odgovor Luke!! "I am just having fun. I also didnt expect to play so well".

Bravo, vsaka čast!!
robijezakon
# 12.01.2019 ob 02:46
Jeffrey še vedno išče neko statistično pomanjkljivost, pa mu danes Luka ne daje ničesar. Pričakujem nekaj v stilu: "Luka s predolgim korakom uničuje parket, kar na dolgi rok škodi ekipi, ker soigralcem zato drsi."
threepointer
# 12.01.2019 ob 18:01
Tudi brez vsake statistike se lahko spozna velike igralce. Temu se reče eye test. Naj navedem samo nekaj primerov iz zadnjih dveh tekem.

Proti Phoenixu mu en igralec, sedaj se ne spomnim priimka, položi v faco. Ko gre Luka v napad, mu potem z gesto pokaže, da je odločen, da ga v tem napadu zaklene. Luka sprejme izziv in odigra z njim 1 na 1. Nasprotnik ga odlično zapre in Dončiću ne ostane drugega kot podaja? Ali pač? Enonožni fade away jump shot iz velike razdalje. Rezultat? Cap brez kosti, kaj pa drugega :).

Danes se je Rose odločil, da bo pokazal novincu, kdo je gospodar na domačem terenu. Najprej je poskrbel za tako rekoč prvo vodstvo domačinov, potem pa v naslednji obrambi odlično odigral in Dončića povsem čisto blokiral. Večina igralcev, da ne rečem novincev, bi se po takšni blamaži skrila in pustila soigralcem, da naredijo kaj. Kaj pa Luka? Luka vzame žogo v svoje roke in dvakrat zapored uspešno prodre.

Potem izgubi ključno žogo, sicer prvo v tekmi z 12 asistencami. Takoj v naslednjem napadu, ko bi bilo sicer modro odigrati na dolg napad, kar pričakujejo tudi nasprotniki, zabije hitro trojko in odloči tekmo. In to po tem, ko je prej zadel samo 1 iz 8 poskusov.

Vse skupaj po vsaki takšni potezi potem začini s pomenljivimi pogledi in pripombami, ki nasprotnikom dajo vedeti, kdo je pravi šef na igrišču. Vas to na koga spominja? Jaz sem do sedaj videl samo dva takšna igralca. Eden je največji beli, drugi pa največji igralec vseh časov. Oba sta mi sicer delovala precej bolj samozavestno od Dončića. Ampak na igrišču ta sicer skromen fant počne zelo podobne stvari. Sprejme vsak izziv in se ne umakne pred nobenim nasprotnikom. Nad rezultati njegovih dejanj pa se čudi ves svet.

kreden2

No sej mu hocejo samo pomagat, da postane boljsi kosarkar.To pisejo zato, ker mislijo da Luka po tekmi za sprostitev prime malo mobitel v roke in obišče stran SLO mmc! Nekateri še celo napišejo Luka ce slucajno to beres ti svetujem da........Jaz vcasih tud ne razumem, fant je presegel vsa pricakovanja, celo svoja pričakovanja, najvecji strokovnjaki, najboljsi kosarkasi,NBA legende, trenerji ne morejo verjet kaj se dogaja ko je Luka na igrišču, kot da je iz drugega planeta, 19 letni mulec en korak pred največjimi zvezdniki.... Potem se pa tu na forumu najdejo pametnjakoviči in ocenjujejo, svetujejo, pametujejo kaj bi mogu izboljšati. Pa hvala bogu da ima napake, hvala bogu da je le clovek, hvala bogu da ni popoln in da lahko napreduje in nas vsak dan znova preseneča! Sej jst tud vcasih malo kej pokritiziram,no iskreno povedano bolj soigralce, ampak eni pa kr mislijo da bi mogu metat trojke 100%,proste 100% ,da bi bil brez izgubljene žoge. V glavnem jaz za njega skoraj ne najdem prostora za kritike, ker je tu prevec pozitivnih stvari da se v njih vcasih kar izgubim:). Preden je sel v NBA sem upal da bo prvo sezono imel statistiko 12/5/4 ,kar je odlicno ce samo primerjamo začetke drugih zvezdnikov... povejte kako naj si ga drznem pokritizirat ,ko za njegove razmere odigra slabšo tekmo in ima po koncu tekme 14/6/5! Hkrati pa je deležen mnogih komplimentov tistih najnajvecjih. Mislim da nimam te pravice da ga kritiziram, to rajsi prepuščam njemu samemu in pa trenerskemu štabu, sam pa rajsi preprosto uzivam in probam videti tiste dobre stvari!
veza
# 12.01.2019 ob 13:03
mile952
# 12.01.2019 ob 12.53
hepan

Ne pozabit, ogromno metov si mora sploh pripravit. Njegov vpliv na igro ekipe je pa neznanski. In zadene, ko je najpomembneje, Krijejo ga pa najboljši obrambni igralci ekip, s katerimi Dallas igra. Povprečen igralec ne bi dal na njegovem mestu niti pol košev, kot jih da Dončič.

zadel si bistvo, če je bil v prvem delu Dončić neko presenečenje, sedaj je tega konec, sedaj se vsaka ekipa na njega skrbno pripravi, vse preštudirajo, on pa še vedno trga, bravo, Luka.
seven7
# 12.01.2019 ob 06:52
To pa je samozavest da meces trojke 1/8 potem pa zadanes kljucno na koncu tekme.
Martelanc
# 12.01.2019 ob 04:48
Jest še en cajt ne bom zaspal, ka sm čist hyped:) Pet kilogramov sivke pod pouštr, pa baldrijanove kapljice, pa bom zaspal ob 9.00:)))))))
# 12.01.2019 ob 04:45
Pa večina je napovedovala da bo zacel popuscat, fant pa iz tekme v tekmo raste in vedno znova preseneca!
jurica
# 12.01.2019 ob 02:30
Eh, Jeffrey se zaspal! Kot kaže mu nastavitev budilke predstavlja večji problem kot prosti meti #komaj19 !
Tudi troli niso več tisto, kar so včasih bili #sad
REsnica
Ime mi je janez in sem lukaholik....
fantasycamp
# 12.01.2019 ob 01:41
Ne boš odšel, rabimo vse vojake na fronti, veliko je takih med našimi vrstami ki bi radi Lukove dosežke pomanjšali zaradi svojih pomanjkljivosti in fovšije!

hrlE0U/giphy.mp4[/video]
odesnik
# 12.01.2019 ob 11:54
Lukace: Luka bo morda 3 igralec playoff ekipe, vec kot to pa ne.

Hahahahahahahahahahaha
robijezakon
# 12.01.2019 ob 04:26
Mi je blo pa danes zelo všeč kako je Carlisle rotiral ekipo. Bravo vsem!
mile952
# 12.01.2019 ob 13:05
Kdo pa pravi, da mu je trener naročil naj čaka na iztek napada? Napad Dallasa bi se v vsakem primeru končal par sekund pred iztekom tekme in Minnesota bi kljub morebitnemu košu Dallasa imela napad za zmago, brez možnosti popravka. Če lahko Dončič da trojko v 0.6 sekunde, potem je 16 sekund ogromno časa. To ni Evropa, NBA ima drugačno prakso. In kot se je izkazalo, se je dončičeva odločitev izkazala kot odlična.
Bošty
# 12.01.2019 ob 11:25
Baby goat še z eno tekmo ki jo je pred njim v rookie sezoni imel samo LeBron. Če ne bo baby goat na Allstaru bo to že kriminal. Če kakšnega DeRozna ali Townsa dajo namesto njega bo žalostno, ampak vseeno mislim da bo Baby goat letos Allstar. Če si najbolj clutch igralc v NBA jim drugega ne preostane. Baby goat je tako dober da s svojo igro v glavo trola trole. Beeeeeeeeeeee!
# 12.01.2019 ob 06:07
Ni posteno primerjat ta dva igralca. Luka je kreator, vodja, cluch.... Šarić je role player... To je nekako kot ce bi primerjal Lamar Odoma in Koby Bryanta :)
nonparel
# 12.01.2019 ob 04:35
Pa to ne moreš verjeti, ta naš zelenec igra tako zrelo, kot da bi imel za sabo že kar nekaj sezon v NBA ligi.
gregorrrin10
# 12.01.2019 ob 04:28
+0
Martelanc

# 12.01.2019 ob 03:09
Prijavi neprimerno vsebino Če danes Luka ne bo dosegel triple double, si preimenujem nickname v Jeffrey's left hand. Obljubim! Mate evidentirano.

We're waiting...
o.r.c.h.i.d
# 12.01.2019 ob 00:13
Drugače povedano, imam kronični jet lag ...
nisem_trol
# 12.01.2019 ob 16:13
Ce je v zadnjih petih minutah razlika med ekipama kadarkoli manjsa od 5 tock je to "clutch" tekma in v tem casu se vodi ta famozna clutch statistika. Se pravi Luka na tekmah, kjer je v zadnjih petih minutah razlika manjsa od 5 tock, mece preko 50% iz igre. Kot je omenil nekdo zgoraj, je od njega v ligi v tej kategoriji boljsi le Victor Oladipo.
hepimen
# 12.01.2019 ob 13:46
Kdo se navdušuje za Dallas? Malce si zamešal pojme.

Večina Slovencev se nas navdušuje nad Dončićem. Nad Dragićem se žal ne moremo, ker je poškodovan, lahko ti pa glasovanje za ASG pove, kako smo pozabili na Gorana, potem ko smo lani še navijali zanj...

Meni za Dallas dol visi, rad bi samo videl, da pridejo v playoff, da bo Dončić še tam pokazal, kako se streže stvarem.
mile952
# 12.01.2019 ob 12:53
gazdaMilan
# 12.01.2019 ob 10:08
če to niso predstave za all star pol pa res ne vem =)
M-filter
# 12.01.2019 ob 08:47
Zakaj bi se pa ustavilo?.. Saj bo mel slabe tekme ampak zaradi njegove kvalitete to ne bo serija slabih tekem. Sem prepričan v to ker gre vse vedno proti povprečju. Njegova slaba tekma je 15 pik kar je spet dobro. Mislim, da bo vedno več tekem s po 30 pikami, ker ratuje vedno boljši
Hijena
# 12.01.2019 ob 08:35
Dallas in predvsem LD77, igrata bolje brez DSJ v postavi. DJ ni tako velik problem, kot nekateri pišete!
Drugače pa spet ena dobra tekma in vrhunski statistični izkupiček LD77. Indeks učinkovitosti je samo še malo pod 20!
ARRA
# 12.01.2019 ob 07:56
Jaz mislim, da je Luka tak fenomen da bi bil lahko že sam sebi trener. Njega sploh ne rabijo usmerjat-učit. Nemu pokažejo samo statistične značilnosti ekipe-igralcev. Potem pa on med samo tekmo sproti prilagaja in rešuje. Namreč praktično se med samo igro sploh ne odloči narobej. Zgleda vse tako enostavno šele počasni posnetki pokažejo kakšen mojster je. Tudi trener mu sploh ne daje napotkov. Na klopi v bistvu ostalim razlaga pa dopoveduje kaj sploh je košarka, da lahko sledijo Luku. Mislim da Luka nikoli ne gleda na osebno statistiko, zato je tudi tako sproščen. Hoče pa zmagovati. On mora biti v Da77asi to kar je bil danes., zraven mora dobiti še enega vsestranskega allstara, da ga razbremeni ter seveda prevzame odgovornost če slučajno Luki ne gre, obdržal bi Barnesa, je dober šuter, soluden v obrambi, mogoče mora biti majčken bolj timski. Na centru bi obdržal Kleberja je vsestranski ter zraven dodal še enega hvaležnega centra, ni treba da je nevem kakšna klasa, pač da opravi svoje delo. Prodal Jordana, Matthewsa. Z DSj bi pa še malo počakal z prodajo. Je le ogromen atletski potencijal. Upam da bo v glavi predelal in se pravilno odločil. Verjetno tudi nemu ni lahko in pač rabi čas da zakapira. No tudi v drugi peterki bi se dalo kaj spremeniti pa izboljšati. Sta pa še Antetokounmpo in Ray Spalding a kdo kaj ve kako onedva napredujeta. Torej prva peterka v prihodnosti Luka, en allstar, Kleber, Barnes, še en soliden center, Zraven so pa še. JJ Barea, Brunson, Harris, DSj, pa če uspeta Spading in Antetokunmpo je pa že super ekipa. Torej Dallas ne rabi veliko da bodo v boju za naslov. Seveda to govorim v dveh treh letih , da se toliko razvijejo.
dugo777
# 12.01.2019 ob 07:53
Smešni so ti ki izbirajo top 10 od the night! Ker so trojko dončiča dali na 4 mesto. Njegovo zabijanje preko treh, ki bi od akcij ki so bile zbrane morala biti 1. Zabijanje v eni odločilnih akcij tekme, proti dvema višjim igralcem . Tem ameriški m atletom gre Luka še vedno v nos